Физика 10 класс-окончание



ПРОЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО И ОЧЕНЬ ВНИМАТЕЛЬНО

Порядок работы:
1. Внимательно читаете теоретическую часть урока, просматриваете видеофрагменты, иллюстрации которые помогут вам лучше понять новую тему.
2. Делаете конспект в рабочую тетрадь в который записываете термины, определения, формулы.
3. Отвечаете на "запитання для уроку" устно. Если они требуют письменного ответа, то даёте его в рабочую тетрадь.
4. После задач вы можете увидеть надпись (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі), которая даёт возможность просмотреть решение задачи кликнув на ее номер.
5. При выполнении д/з обязательно работаете с учебником, и выполняете в рабочей тетради задачи, фото которых отправляете мне на электронную почту. 
6. После некоторых тем есть тестовые задания которые обязательны к выполнению. Контрольные работы тоже обязательны для выполнения.
7. ПІСЛЯ ТЕСТІВ ТА ЗАВДАНЬ КОНТРОЛЬНИХ ТА САМОСТІЙНИХ РОБІТ ВИ МОЖЕТЕ ПОБАЧИТИ НАПИС "Заполните форму для ответа", ПЕРЕЙШОВШИ ЗА ЯКИМ ВИ МОЖЕТЕ ВПИСАТИ ВАРІАНТИ ВІДПОВІДЕЙ ТА ВІДРАЗУ ПОБАЧИТИ КІЛЬКІСТЬ НАБРАНИХ БАЛІВ. Фото тестов присылать не нужно.
8. ВАЖНО  При выполнении тестов, самостоятельных и контрольных работ в форму заносить только цифру в единицах СИ (если не указано другого), без единиц измерения и с точностью указанной в условии задачи, иначе ответ будет засчитан как не правильный.
9. Семестровое оценивание будет выставлятся на основе выполненных работ указанных выше. 
10. Отсутсвие вышеперечисленного будет караться неаттестацией.


РОЗВ’ЯЗКИ ДОМАШНІХ ЗАДАЧ, ПИСЬМОВИХ РОБІТ НАДСИЛАТИ НА ЕЛЕКТРОННУ СКРИНЬКУ MUHACHOV15081976@GMAIL.COM 



ВАЖНО  При выполнении тестов, самостоятельных и контрольных работ в форму заносить только цифру в единицах СИ (если не указано другого), без единиц измерения и с точностью указанной в условии задачи, иначе ответ будет засчитан как не правильный




Тема Енергія електричного поля. Вплив електричного поля
 на живі організми

15.05.2020

Енергія електричного поля конденсатора. Для того, щоб зарядити конденсатор, треба виконати роботу з розділення позитивних і негативних зарядів:  .
Енергія електростатичного поля  плоского конденсатора:
  • Напруженість поля, створеного зарядом однієї з пластин, дорівнює E/2, де E - напруженість поля в конденсаторі. В однорідному полі однієї пластини знаходиться заряд q, розміщений по всій поверхні другої пластини. Згідно із формулою для потенціальної енергії енергія конденсатора: .
  • Енергію поля зарядженого конденсатора можна розрахувати як роботу, що виконується полем конденсатора в процесі його розрядки:
.
  • Виражаючи  із формули  , отримують: (1)Розпишемо електроємність плоского конденсатора: .
  • Виражаючи  із формули , отримують:   .
Густина енергії електричного поля плоского конденсатора:
  •  . Дж/м3.
  • В рівнянні (1) розпишемо електроємність та різницю потенціалів плоского конденсатора: . Тоді густина енергії електричного поля: .
Вплив електричного поля на живі організми. Експериментально доведено, що поверхня Землі заряджена негативно, а верхні шари атмосфери — позитивно, отже, в атмосфері Землі існує електричне поле. З розвитком цивілізації це природне поле доповнилось електричними полями, створюваними різними електротехнічними пристроями, що їх використовує людина.
Сьогодні відомо, що клітини й тканини організму також створюють навколо себе електричні поля. Вимірювання та реєстрацію цих полів широко застосовують для діагностування різних захворювань (електроенцефалографія, електрокардіографія, електроретинографія та ін.). Отже, ми живемо у справжньому павутинні, зітканому з величезної кількості електричних полів, і довгий час вважалося, що вони не впливають на організми. Проте вплив зовнішнього електричного поля на клітини й тканини організмів, особливо тривалий, призводить до негативних наслідків.
 Так, під час роботи комп’ютера на екрані монітора накопичується електричний заряд, який утворює електричне поле. До виникнення електричного поля причетні також клавіатура і комп’ютерна миша, що електризуються від тертя. Під впливом цих електричних полів навіть унаслідок короткочасної роботи в користувача змінюються гормональний стан і біоструми мозку, що спричиняє погіршення пам’яті, підвищену стомлюваність та ін. Ці перші симптоми зі збільшенням тривалості роботи за комп’ютером можуть перетворитися на захворювання нервової, серцево-судинної, імунної та інших систем організму.
Що ж робити? Адже зовсім відмовитися від роботи за комп’ютером, перегляду телевізора, використання будь-якої побутової техніки, яка теж є джерелом електричних полів, дуже важко. Розв’язати проблему можна, послабивши електричне поле, наприклад, шляхом підвищення вологості повітря або застосування антистатиків. Ефективніший, але й дорожчий вихід — штучна йонізація повітря, насичення його легкими негативними йонами. Із цією метою застосовують генератори негативних йонів повітря — їх ще називають йонізаторами повітря (аеройонізаторами).





  1. Вчимося розв’язувати задачі.
images (4).jpgЗадача 99.1.  (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі) Конденсатор складається з двох круглих пластин діаметром 10 см, розділених шаром парафіну завтовшки 1 мм. Визначте напруженість та енергію електричного поля конденсатора, якщо його заряд 4 нКл.
images (4).jpgЗадача 99.2. (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі)  Імпульсне контактне зварювання мідної дротини здійснюють за допомогою розряду конденсатора електроємністю 1000 мкФ при різниці потенціалів між обкладками 5000 В. Яка середня корисна потужність імпульсного розряду, якщо його тривалість 2 мкс і ККД установки становить 4%?
images (4).jpgЗадача 99.3.  (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі)  Конденсатор з площею пластин по 200 см2 та відстанню між ними 3 см заряджається до різниці потенціалів В, після чого його від’єднують від джерела. Потім пластини розсувають до відстані 7 см. Визначити виконану механічну роботу.
images (4).jpgЗадача 99.4.  (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі)  Електрон вилітає з точки, потенціал якої дорівнює 600 В, із швидкістю 4⋅106 м/с у напрямку силових ліній електричного поля. Визначте потенціал точки, у якій електрон зупиниться. Вважайте, що маса електрона становить 9⋅10–31 кг; елементарний заряд дорівнює 1,6⋅10–19 Кл.

  1. Запитання до уроку.
Запитання 99.1. Як можна розрахувати енергію поля зарядженого конденсатора?
Запитання 99.2. Який вплив електричного поля спостерігається на живі організми.
Запитання 99.3. Напругу на обкладках конденсатора сталої ємності збільшують втричі. Як зміниться енергія зарядженого конденсатора?

  1. Домашнє завдання.
books.pngПідручник:.
Задача 99.5. Визначити енергію конденсатора, електроємність якого дорівнює 200 мкФ, якщо різниця потенціалів на його обкладках становить 1000 В.






Лабораторна робота №9: "Вимірювання енергії зарядженого конденстора".

18.05.2020


Перейдіть за ссилкою та виконайте лабораторну роботу




  1. Домашнє завдання.
books.pngПідручник:  - повторити.




Тема Узагальнення і систематизація знань.

20.05.2020
  1. Вчимося розв’язувати задачі.
images (4).jpgЗадача 101.1.   (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі) Яку різницю потенціалів має пройти електрон, щоб його швидкість збільшилась від 0 до 5000 км/с?
images (4).jpg Задача 101.2.  (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі)  Визначити зміну енергії і швидкості електрона, який пролітає в прискорювачі від точки з потенціалом до точки з потенціалом , якщо В.
images (4).jpgЗадача 101.3.  (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі)  На відстані 4 м від відокремленого позитивного зарядженого точкового тіла потенціал електричного поля дорівнює 100 В. Визначити модуль напруженості поля на відстані 5 м від тіла.
images (4).jpgЗадача 101.4.  (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі)  Точкове тіло має заряд Кл і перебуває у вакуумі. На якій відстані одна від одної знаходяться дві еквіпотенціальні поверхні, потенціали яких відповідно дорівнюють 45 В і 30 В?
images (4).jpgЗадача 101.5.  (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі)  Два конденсатори електроємністю 2 мкФ і 4 мкФ з’єднані послідовно і заряджені так, що різниця потенціалів між крайніми точками з’єднання становить 60 В. Знайти заряд і різницю потенціалів кожного конденсатора.
images (4).jpgЗадача 101.6.   (Перейдіть за посиланням для перегляду розв’язку задачі)  Вісім краплин ртуті, заряд кожної з яких становить 5,0 пКл, а радіус — 1 мм, зливаються в одну. Який потенціал утвореної краплини?

  1. Домашнє завдання.
Задача 101.7. Який заряд потрібно надати провіднику, щоб зарядити його до потенціалу 30 В, якщо його електроємність 150 пФ?
Задача 101.8. Електрон, пролітаючи в електричному полі шлях від точки А до точки В, збільшив свою швидкість з 1000 км/с до 3000 км/с. Визначити різницю потенціалів між цими точками електричного поля. (Відповідь: -22,5 В)


Тематичне оцінювання №8: "Електричне поле"

22.05.2020
Контрольна робота з теми «Електричне поле»

ВАЖНО  ПРИ ВЫПОЛНЕНИИ ТЕСТОВ, САМОСТОЯТЕЛЬНЫХ И КОНТРОЛЬНЫХ РАБОТ В ФОРМУ ЗАНОСИТЬ ТОЛЬКО ЦИФРУ В ЕДИНИЦАХ СИ (ЕСЛИ НЕ УКАЗАНО ДРУГОГО), БЕЗ ЕДИНИЦ ИЗМЕРЕНИЯ И С ТОЧНОСТЬЮ УКАЗАННОЙ В УСЛОВИИ ЗАДАЧИ, ИНАЧЕ ОТВЕТ БУДЕТ ЗАСЧИТАН КАК НЕ ПРАВИЛЬНЫЙ

ЗАПОЛНИТЕ ФОРМУ ДЛЯ ОТВЕТА
1.Як зміниться напруженість поля точкового заряду, якщо відстань до нього збільшити у 2 рази?
   А) збільшиться у 2 рази;       Б) збільшиться у 4 рази; 
   В) зменшиться у 4 рази;        Г) зменшиться у 2 рази.

2.Робота з переміщення заряду в електростатичному полі не залежить від параметра…
   А)  величини заряду;               Б)  різниці потенціалів; 
   В)  форми траєкторії;              Г)  величини переміщення.

3.Як зміниться ємність плоского конденсатора, якщо відстань між пластинами збільшити у 2 рази?
    А)  збільшиться у 2 рази;       Б)  зменшиться у 2 рази; 
    В)  не зміниться;                     Г)  зменшиться у 4 рази.

4. Яка різниця потенціалів між точками однорідного електричного поля, розташованими на відстані 0,3 м, якщо напруженість електричного поля – 6 В/м?
    А) 0,05 В;    Б) 1,8 В;    В) 20 В;    Г) 12 В.

5. Ємність конденсатора дорівнює 5 мкФ. До нього послідовно приєднали такий же конденсатор. Який заряд має батарея конденсаторів при напрузі 4 В?
  А) 10 мкКл;   Б) 20 мкКл;    В) 40 мкКл;   Г) 80 мкКл.

6. Визначте відповідність між назвою  фізичної величини та одиницею вимірювання в СІ?
 1. напруженість                                                        А. В/м
 2. різниця потенціалів                                             Б. Дж
 3. електроємність                                                     В. Кл
 4. енергія електричного поля                                 Г. В
                                                                              Д. Ф

7. Визначте енергію плоского конденсатора з площею пластин 0,15 см2, заповненого шаром діелектрика завтовшки 0,5 см та з діелектричною проникністю 2, який заряджений до різниці потенціалів 400 В?
А)1.3 пКл        Б) 0.13 Кл             В) 0.013 мФ         Г) 0.13 Дж




Повторюємо механічні явища, коливання та хвилі, елементи СТВ.
25.05.2020




            Повторюємо теплові та електричні явища.
27.05.2020




Роль науки і техніки в житті людини та суспільному розвитку.
29.05.2020






Комментариев нет:

Отправить комментарий